Akar İlaçlama

Mite ( toz akarı),insanların ve hayvanların yaşadığı her yerde yaşayabilir.

Mite ( toz akarı),insanların ve hayvanların yaşadığı her yerde yaşayabilir.Toz akarı küçücük kapalı ortamlarda bile milyonlarca görülebilmektedir.İnsan ve hayvanların,deri kıl gibi döküntülerinden beslenirler.Toz akarı gözle görülemeyecek kadar küçüktür.Bu yüzden farkedilmesi ve önlem alınması çok zordur.Oysa ki bir çok kedi,köpek,kuş ve fare gibi hayvanın üzerinde yaşamaktadır.Toz akarı sadece hayvanların ya da insanların üzerinde değil,kullandığımız eşyaların üzerinde de yaşayabilir.Bir çok  farklı türe ve buna bağlı olarak renklere sahiptir.Tozlu ortamı çok sever.

Toz akarı özellikle halı,kilim gibi tozların yoğun olarak bulunduğu eşyaların içinde saklanır.

Toz akarları ev tekstili ürünlerinde daha sık rastlanan bir böcektir. Gözle görülmezler. Evde bütün bireylerde olmasa da bazı bireylerde anlamsız kaşıntılara ve kızarmalara sebebiyet verirler. Bu böcekler yoğun popülasyona ulaştıkları evlerde neredeyse tüm ev tekstili ürünlerine sarabilirler.

Hastalıklar

Mite yani toz akarı bir çok hastalığa neden olabilir.Bunların başında astım ve bronşit gelmektedir.

Mücadele

Toz akarı ile mücadele oldukça önemlidir.Toz akarı bulunduğundan  şüphe ettiğiniz mekanınızı uzman elemanları bulunan bir ilaçlama firmasına mutlaka ilaçlatmalısınız

Toz akarıyla mücadele için kokulu ilaçlama yapılması en doğrusudur.Bu yüzdendir ki;ilaçlanacak alanınızı sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarla hizmet veren  ve uzman bir ekibe teslim etmelisiniz.

Firmamız mite ilaçlamasını yıllardır güvenli bir şekilde yapmaktadır.Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarımız ve uzman ekibimizle tüm Mersine garantili ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

You may also like...

Call Now ButtonHEMEN ARA