Akrep İlaçlama

Akrepler siyah, kırmızı, sarımtrak olabilirler.
akrep ilaçlama, Eklem bacaklı grubunun birer bireyi olan akrepler, 4 çift ayaklı ve ön tarafta 2 kıskacı bulunan ve çok zehirli haşerelerdir. Akreplerin kanatları yoktur. Çok yavaş ilerlediklerinden sanki yerden sürünerek hareket ederler. Akrepler renk olarak değişik renklerde olabilmektedir. Beslenme ve yaşam alanına bağlı olarak değişir. Akrepler siyah, kırmızı,sarımtrak olabilirler. Yavru akrepler ise beyaz renklidir. Genellikle tüm akrepler zehirlidir.;Yaşamak için en sıcak bölgeleri tercih eder. Akreplerin ayakları kıskaçlıdır ve bu kıskaçlarda radarlar vardır. Akrepler bu radarlar sayesinde,çevredeki böcekleri algılarlar ve avlamak için yaklaşırlar. Akrepler genellikle geceleri ortaya çıkarlar.

Akrep ilaçlaması yapılırken, binaların çatı aralarına,bodrumlara ve bina çevresine bakılmalıdır. Akrep yuvaları genellikle buralarda bulunur ve yuvalarından çıkan akrepler dairelere yerleşirler.

Akrep sokmasından sonra yutkunma güçlüğü,ısırılan yerde karıncalanma,üşüme ve titreme hissi,halsizlik,iştahsızlık gibi belirtiler baş gösterir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında tıbbi yardım alınmalıdır.

You may also like...

Call Now ButtonHEMEN ARA