Güve İlaçlama

Güve İlaçlama İçin Doğru Adres

Güve, odun, kumaş ve kürk gibi şeylere musallat olan çeşitli cinsten böcek ve kurtçuklara verilen ortak addır. Gerçek güveler, evlerde yaşayan küçük parlak böceklerdir. Bunların beyazımsı tırtılları sık dokulu ağdan yuvalarda yaşar, yün kumaşları, kürkleri, tüyleri vb. kemirir. Halı güvesi (Tineola biseliella), kürk güvesi (Tinea pellionella) en zararlıları arasındadır.

Güveden Korunma

Güveleri yok etmek için kumaşları, kürkleri sık sık pataklamak, fırçalamak, her mevsimde güneşe ve açık havaya çıkarmak gerekir. Sandık ve dolaplara güveye karşı konacak en iyi maddeler atkestanesi, lavanta, karabiber, ham kâfuru, naftalin, piretr veya rotenon tozudur. Ayrıca giysileri katlayıp rafa dizmek yerine askılara asabilirsiniz. Belirtilen eski koruma yöntemlerine rağmen kalıcı kesin çözüm sağlanamamakta ve bundan dolayı maddi kayıplara sebep olmaktadır. En iyi çözüm güze ilaçlama hizmetinin alınmasıdır.
Güvelerin yaşadıkları yerler dolap içleri mobilyaların araları olabilmektedirler. Gün ışığını sevmemeleri nedeni ile karanlık yerlerde yaşamaktadırlar. Genellikle uzun süre kullanılmayan kıyafetlerin aralarında yuvalanarak kumaşları kemirmektedir. Doğada bitkisel ürünleri yiyerek beslenen güveler evlerde sıcak ortamlarda pamuklu giysileri kemirebilmektedirler.

Güve ilaçlama işlemi evlerde bireysel olarak yapılabilmekle birlikte ilaçlama işlemi ciddi bir olaydır ve bireysel yapılacak olan güve ilaçlama işlemi insanların kıyafetlerinde ve cildinde derin izler bırakabilmektedir.

Güve Türleri;

· Tahıl Güvesi
· Halı Güvesi
· Salkım Güvesi
· Odun Güvesi
· Zeytin Güvesi
· Deri Güvesi

Güve ilaçlama servisi olarak hizmet veren firmalar profesyonel kadroları ile ihtiyaçları doğrultusunda haşere ilaçlama işlemi gerçekleştirebilirler. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ve Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlar kullanılmalıdır.

Güve ile mücadelede kokusuz ilaçlama en yaygın ve kesin çözüm sunan bir uygulamadır.

You may also like...

Call Now ButtonHEMEN ARA